ART / Lithographs / Silkscreen 9344087
*
nr 934 4087
Enzo Ellero
(f. 1933), Italien
Enzo Ellero, a woman, 169/320, subject: 48x57,
SILKSCREEN, Enzo Ellero, Kvinna, 169/320, motivet: 48x57
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:02:34
- Bid history
Time
Bidder
Bid
1/1 14:51:05
1
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: enzo ellero europa italien italiensk italy kvinna litografier serigrafi sydeuropa
-
8348 SILKSCREEN
Johan Pettersson. Signed, Silkscreen, numbered 37/..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:33
-
9320 Silkscreen
Bernt Carlzon, Janis Joplin, beskuren, no signatur..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:35
-
9323 Silkscreen
Poul Janus Ipsen (1936) & Bent Karl Jacobsen (1934..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:27
*
Enzo Ellero
Read more about e-auktion
nr 934 4087
Enzo Ellero
(f. 1933), Italien
Enzo Ellero, a woman, 169/320, subject: 48x57,
SILKSCREEN, Enzo Ellero, Kvinna, 169/320, motivet: 48x57
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
1/1 14:51:05 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: enzo ellero europa italien italiensk italy kvinna litografier serigrafi sydeuropa
-
8348 SILKSCREEN
Johan Pettersson. Signed, Silkscreen, numbered 37/..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:33 -
9320 Silkscreen
Bernt Carlzon, Janis Joplin, beskuren, no signatur..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:35 -
9323 Silkscreen
Poul Janus Ipsen (1936) & Bent Karl Jacobsen (1934..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:27